Zamknij
REKLAMA

XVIII Sesja Rady Gminy pod znakiem decyzji dotyczących śmieci

22:07, 04.06.2020 | J.R
Skomentuj www.pixabay.com
REKLAMA

Bardzo istotne decyzje dla mieszkańców zostaną podjęte na jutrzejszej XVIII sesji Rady Gminy w Kikole. Zaplanowano ją na 5 czerwca na godzinę 13.00. W związku z pandemią posiedzenie odbędzie się  w Szkole Podstawowej im. Ignacego Antoniego Zboińskiego w Kikole. Radni zajmować się będą uchwałami dotyczącymi min. czystości i porządku w naszej gminie. Porządek tego posiedzenia wygląda następująco:

    1. Otwarcie XVIII sesji Rady Gminy i stwierdzenie prawomocności obrad.
    2. Zatwierdzenie porządku obrad.
    3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
    4. Wybór sekretarza obrad.
    5. Sprawozdanie Wójta Gminy o pracach w okresie międzysesyjnym.
    6. Przedstawienie sprawozdania z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Kikole za 2019 rok.
    7. Przedstawienie oceny zasobów pomocy społecznej za rok 2019 dla Gminy Kikół.
    8. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Kikół na rok 2020.
    9. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kikół.
    10. Podjęcie uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kikół.
    11. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
    12. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
    13. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości położonych na terenie Gminy Kikół oraz określenia warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
    14. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Kikół.
    15. Podjęcie uchwały w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.
    16. Wolne wnioski i informacje.
    17.  Zakończenie.

 Warto śledzić te obrady jako że śmieci produkujemy wszyscy i wszyscy musimy płacić za ich wywóz. Obrady śledzić można od godziny 13.00 tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCqOSgyKQRl2fjRDfiXwSIWA/live

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz