Zamknij

Tłumy na spotkaniu z Andrzejem Dudą.

10:38, 16.11.2019 | Daniel Wiśniewski [email protected]
Skomentuj W swoim wystąpieniu prezydent podkreślił też, że rocznica odzyskania niepodległości to radosne święto odrodzonej Polski. Fot. Krzysztof Sitkowski (KPRP)
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w koncercie z okazji Święta Niepodległości w Rypinie. Na spotkaniu z głową państwa pojawiły się tłumy mieszkańców.

Prezydent RP w Rypinie pojawił się około godz. 20. Andrzej Duda wziął udział w uroczystości nadania miejskiemu skwerowi nazwy "100-lecia Odzyskania Niepodległości", a później uczestniczył w koncercie niepodległościowym.

- Jest coś dla mnie niezwykle ważnego i głębokiego w tych wieczornych spotkaniach 11 listopada, każdego roku, po to żeby śpiewać pieśni patriotyczne. Jest to pewne nawiązanie do tego co było elementem bardzo ważnym, pewnej kultury i tożsamości naszych przodków. W czasach kiedy Polska była pod zaborami, ludzie spotykali się wieczorami. Nie było telewizji, nie było dzisiejszych rozrywek. Ludzie spotykali się po to, żeby razem mówić o polskich książkach, o polskiej poezji, żeby razem siedzieć przy kominkach czy ogniskach i śpiewać pieśni - powiedział Andrzej Duda, prezydent RP.

W swoim wystąpieniu prezydent podkreślił też, że rocznica odzyskania niepodległości to radosne święto odrodzonej Polski. Dodał, że to ważny dzień dla kraju, który wrócił na mapę świata. Na zakończenie spotkania prezydent przekazał burmistrzowi Rypina polską flagę, obecną przy polskich żołnierzach w Afganistanie. Burmistrz miasta Paweł Grzybowski podkreślił, że to historyczny moment dla miasta i jego mieszkańców. Poprzednim prezydentem RP, który odwiedził Rypin był 91 lat temu Ignacy Mościcki. 

W Rypinie zorganizowano też wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, w którym uczestniczyły tłumu mieszkańców Rypina i okolicznych miejscowości. Na miejscu obecni byli też lokali politycy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, między innymi Jan Krzysztof Ardanowski, Anna Gembicka i Iwona Michałek.

(Daniel Wiśniewski [email protected])

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%