Zamknij

Kilkuset zawodników przebiegnie przez Włocławek! Półmaraton już w niedzielę

21:16, 04.10.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę ulicami Włocławka przebiegnie ponad 500 zawodników. Po raz piąty odbędzie się Anwil Włocławek Półmaraton. Po raz pierwszy będzie mu towarzyszył również bieg na 10 km. V Anwil Włocławek Półmaraton odbędzie się 7 października. Tradycyjne jego bazą będzie stadion OSiR. To tam zlokalizowane będą start i meta biegu.

- Trasa będzie identyczna jak w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że inaczej niż w trzech pierwszych edycjach nie przebiega ona przez most, dzięki czemu zachowamy drożność komunikacyjną. W tym roku po raz pierwszy poza półmaratonem jest również Włocławska Dziesiątka – mówi Marek Wódecki, prezes LKS Vectra Włocławek.

Zapisy elektroniczne już się zakończyły. Na liście startowej Anwil Włocławek Półmaratonu jest 450 osób. Kolejnych 153 zawodników zapisało się na Włocławską Dziesiątkę czyli bieg na dystansie 10 km. Ponieważ limity uczestników nie zostały wykorzystane, na obydwa biegi będzie można się jeszcze zapisać w biurze zawodów 6 oraz 7 października.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców, by pojawili się na trasie obu biegów (można sprawdzić ją tutaj - półmaraton, dziesiątka) i wspierali zawodników. Obydwa biegi wystartują o godz. 11:00. W trakcie imprezy na stadionie OSiR odbędą się również biegi „ANWILKI NA START” dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi będą rywalizować na dystansach od 100 do 600 m.

ddwlocalwek.pl

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz