Zamknij

Nie złożyłeś wniosku w sprawie prądu? Rząd wprowadza zmiany!

15:54, 06.08.2019 | ddwloclawek.pl
Skomentuj Oświadczenia mogą składać mali i mikroprzedsiębiorcy, którzy zatrudniają do 50 osób lub ci, którzy osiągają przychody maksimum 10 mln euro w ciągu dwóch lat. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com
REKLAMA

Zaledwie 70% uprawnionych przedsiębiorców złożyło oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej. W związku z tym rząd zdecydował się na wydłużenie terminu składania pism do dostawców energii.

Termin składania wniosków został wydłużony do połowy sierpnia włącznie. Wprowadzone rozwiązanie ma umożliwić wielu firmom i instytucjom złożenie dokumentu, bez którego nie mogłyby liczyć na zamrożenie cen energii w drugim półroczu 2019 roku. 

Oświadczenia mogą składać mali i mikroprzedsiębiorcy, którzy zatrudniają do 50 osób lub ci, którzy osiągają przychody maksimum 10 mln euro w ciągu dwóch lat. Z tańszej energii korzystają także szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy i uczelnie publiczne. To oni mają obowiązek złożyć składają oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Podpisany dokument jest potwierdzeniem przez nich statusu i warunkiem utrzymania ceny energii elektrycznej z roku 2018. 

Zgodnie z poprawką do tak zwanej ustawy o cenach prądu, którą w środę przyjął sejm, termin składania oświadczeń ma zostać wydłużony do 13 sierpnia. Minister energii zwracał jednak uwagę na to, że składanie oświadczeń odbywało się bez większych problemów.

- W poniedziałek (29 lipca - przyp. red.) nie było już żadnych kolejek. Oświadczenia wszystkich, którzy chcieli złożyć oświadczenia, zostały przyjęte. Mamy natomiast informację, że spora grupa osób jest na wczasach zagranicznych. Te osoby wiedziały o tym, że trzeba złożyć oświadczenia, ale zapomniały o tym - powiedział w sejmie Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Według nowych przepisów, aby w drugiej połowie 2019 roku odbierać energię po zamrożonej cenie, uprawnieni muszą złożyć do swojego sprzedawcy oświadczenie, potwierdzające ich status. Wzór oświadczenia oraz instrukcję jego wypełniania można znaleźć na stronie resortu.

 

(ddwloclawek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%