Zamknij

Skarbówka przypomina. Czasu na złożenie zeznań już coraz mniej!

15:37, 15.04.2019 | www.ddwloclawek.pl
Skomentuj Urząd przypomina, że podatnicy, którzy będą składać PIT-37 powinni skorzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów "Twój e-PIT". Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Naczelnik włocławskiego urzędu skarbowego przypomina, że termin składania zeznań za ubiegły rok upływa 30 kwietnia. W kujawsko-pomorskim złożono jak dotąd ponad 57 tysięcy PIT-ów.

Przyjmowanie zeznań podatkowych, udzielanie informacji dotyczących rozliczeń oraz przede wszystkim pomoc w skorzystaniu z usługi "Twój e-PIT" odbywa się w sali obsługi na parterze budynku urzędu skarbowego przy ulicy Okrzei. Interesanci mogą się zgłaszać w godzinach pracy urzędu, w poniedziałki od 7:30 do 18, a w pozostałe dni od 7:30 do 15:30.

Urząd przypomina, że podatnicy, którzy będą składać PIT-37 powinni skorzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów "Twój e-PIT". Pozostali, którzy rozliczają się na formularzach, których usługa Twój e-PIT w tym roku jeszcze nie obejmuje (PIT-36, PIT-36L i PIT-39) mogą tego dokonać również drogą elektroniczną, ale poprzez system e-Deklaracje.

- Obie aplikacje dostępne są na portalu podatkowym www.podatki.gov.pl. Dostęp do portalu podatkowego jest możliwy również we włocławskim urzędzie skarbowym. W sali obsługi przygotowane są stanowiska komputerowe, przy których można skorzystać zarówno z usługi Twój e-PIT i systemu e-Deklaracje - informuje Elżbieta Krzaczkowska, kierownik działu sekretariatu we włocławskim urzędzie skarbowym.

Jak informuje "skarbówka", do 30 kwietnia każdy podatnik korzystający z formularza na formularzu PIT-37 lub PIT-38 może sprawdzić swoje rozliczenie w usłudze. Rozliczenia roczne za 2018 r. zostało automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową. Usługa wykorzystuje przy tym wyłącznie te dane, które posiada administracja skarbowa. Są to informacje od pracodawców, dane z ubiegłorocznych zeznań dotyczące ulgi na dzieci czy informacje o organizacji pożytku publicznego, którą podatnik wskazał rok wcześniej.

(www.ddwloclawek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%