Zamknij

Sprawdź swój PIT w sieci. Wypełniła go skarbówka

18:46, 18.02.2019 | www.ddwloclawek.pl
Skomentuj Zeznanie w usłudze Twój e-PIT można sprawdzić do 30 kwietnia 2019 r. wyłącznie elektronicznie na portalu podatkowym www.podatki.gov.pl. Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos.com
REKLAMA

Do 30 kwietnia każdy podatnik korzystający z formularza na formularzu PIT-37 lub PIT-38 może sprawdzić swoje rozliczenie w usłudze Twój E-Pit na portalu www.podatki.gov.pl.

Rozliczenia roczne za 2018 r. zostało automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową. 

Aby uzyskać dostęp do swojego zeznania podatkowego za 2018 r., przygotowanego w ramach usługi Twój e-PIT, nie trzeba składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego. Zeznanie zostało wystawione automatycznie i bezpłatnie dla wszystkich podatników, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38.
 
Usługa wykorzystuje przy tym wyłącznie te dane, które posiada administracja skarbowa. Są to informacje od pracodawców, dane z ubiegłorocznych zeznań dotyczące ulgi na dzieci czy informacje o organizacji pożytku publicznego, którą podatnik wskazał rok wcześniej.

Jeżeli podatnik chce skorzystać np. z odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa czy kultu religijnego, wydatków na cele rehabilitacyjne lub użytkowania internetu czy wpłat na IKZE – uzupełnia swoje zeznanie samodzielnie, po zalogowaniu do usługi. 

Zeznanie w usłudze Twój e-PIT jest wypełnione dla podatnika indywidualnie. Sposób rozliczenia można zmienić na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Aby to zrobić, również wystarczy się zalogować do usługi i wybrać odpowiednią opcję.

Po zalogowaniu się do usługi można dokonać też zmiany organizacji pożytku publicznego.

Usługa Twój e-PIT ułatwi coroczne rozliczenie PIT milionom Polaków. Każdy będzie mógł zapoznać się ze swoim PIT-37 lub PIT-38 za 2018 r. na portalu podatki.gov.pl. Wtedy zdecyduje, czy chce skorzystać z przygotowanego dla niego zeznania podatkowego i ewentualnie je uzupełnić, czy też chce samodzielnie rozliczyć PIT (elektronicznie lub składając formularz w wersji papierowej w urzędzie skarbowym).

Usługa Twój e-PIT oznacza szereg korzyści dla podatnika m.in.: 
• wygodę, bezpieczeństwo i oszczędność czasu (brak obowiązku sporządzania zeznania podatkowego samodzielnie)                             
• szybszy zwrot nadpłaty podatku (maksymalnie do 45 dni)
• możliwość przelewu w przypadku niedopłaty podatku (automatyczne przekierowanie do bankowości elektronicznej)
• intuicyjne i proste korzystanie z usługi (brak konieczności instalowania oprogramowania)

Zeznanie w usłudze Twój e-PIT można sprawdzić do 30 kwietnia 2019 r. wyłącznie elektronicznie na portalu podatkowym www.podatki.gov.pl.

(www.ddwloclawek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ArielleArielle

0 0

Hello, every time i used to check weblog posts here in the early hours in the dawn, for the reason that i like to gain knowledge
of more and more. <a href="https://xvj3gsdfghhfies.link/tags/dildok3/">dildok3</a> 16:07, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%