Zamknij

Sprawdzili jakość paliw sprzedawanych na stacjach benzynowych. Najgorzej jest u nas!

20:19, 17.01.2019 | www.ddwloclawek.pl
Skomentuj Z raportu opublikowanego przez Inspekcję Handlową wynika jednoznacznie, że problem jakościowy dotyczy tylko stacji benzynowych. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

W 2018 roku ceny paliw poszybowały w górę. Mimo coraz wyższych cen, jakość sprzedawanych towarów nie podnosi się, a czasami nawet i pogarsza. Potwierdza to ostatnia kontrola Inspekcji Handlowej, której wyniki są niepokojące, także w województwie kujawsko-pomorskim.

Od stycznia do grudnia 2018 roku Inspekcja Handlowa na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadziła na polskich stacjach kontrolę jakości sprzedawanych paliw. Sprawdzono ponad 1500 próbek płynów. Okazało się, że blisko 4% oferowanego kierowcom paliwa nie spełnia ustalonych norm. To wynik gorszy niż rok wcześniej, gdy zakwestionowano 2,34% próbek pobranych na polskich stacjach.

Z raportu opublikowanego przez Inspekcję Handlową wynika jednoznacznie, że problem jakościowy dotyczy tylko stacji benzynowych. Kontrole przeprowadzone w 2018 roku w hurtowniach paliw, a także przedsiębiorstwach wytwarzających paliwa oraz magazynujących je nie wykazały ani jednej nieprawidłowości.

Najlepiej w badaniu jakościowym wypadły województwa podkarpackie i warmińsko-mazurskie, gdzie nie wykryto żadnej nieprawidłowości.  Najgorsza sytuacja była z kolei w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie nieprawidłowości stwierdzono w aż 11,8% próbek paliwa oraz w zachodniopomorskim, gdzie dotyczyło to 10,6% próbek. Niektóre z wykrytych nieprawidłowości nie wpływają znacząco na jakość przejazdów, ale stacje powinny natychmiast poprawić jakość dostarczanej benzyny lub oleju napędowego.

Poniżej lista stacji z naszego województwa, u których wykryto nieprawidłowości i które muszą poprawić jakoś swoich towarów: 

Olkop, Aleksandrów Kujawski, ul. Przemysłowa 1A - olej napędowy; niewłaściwa zawartość siarki.
Olkop, Nowe, ul. Komierowskiego 28 - olej napędowy; niewłaściwa stabilność oksydacyjna.
Wszelaki, Janiszewo 54 - benzyna; niewłaściwa prężność par.
Olkop Bis, Radziki Duże 67B - olej napędowy; niewłaściwa stabilność oksydacyjna.
Soraj, Okalewo 133 - olej napędowy; niewłaściwa stabilność oksydacyjna.
Luxtank, Plewno 7A - olej napędowy; niewłaściwa stabilność oksydacyjna i temperatura zapłonu.
Domżalski, Orłowski, Brzozie 1B - olej napędowy; niewłaściwa temperatura zapłonu.
Carrefour Polska, Toruń, ul. Olsztyńska 8 - olej napędowy; niewłaściwa stabilność oksydacyjna

(www.ddwloclawek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%