Zamknij

Dają pieniądze na szkolenie pracowników. Ile można otrzymać?

13:17, 13.08.2019 | www.ddwloclawek.pl
Skomentuj Urząd marszałkowski poinformował, że ze wsparcia w ramach całego projektu może skorzystać nawet 1,5 tysiąca firm i ponad 6 tysięcy zatrudnionych. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com
REKLAMA

Małe i średnie przedsiębiorstwa z kujawsko-pomorskiego mogą otrzymać nawet 5 tysięcy złotych na podniesienie kwalifikacji jednego pracownika. Wsparcie jest możliwe dzięki Regionalnemu Funduszowi Szkoleniowemu utworzonemu przez urząd marszałkowski.

Fundusz Szkoleniowy jest koordynowany przez Toruńska Agencję Rozwoju Regionalnego. Nabór wniosków ma rozpocząć się już 4 września.

- Dzięki Regionalnemu Funduszowi Szkoleniowemu małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wybrać dobrany za każdym razem indywidualny, skrojony na miarę pakiet prorozwojowego wsparcia. To szansa także dla pracowników tych firm, którzy korzystają z możliwości profesjonalnego rozwoju. Celujemy w sektory o najwyższym potencjale generowania miejsc pracy, pamiętając o pracownikach w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy - podkreśla Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Urząd marszałkowski poinformował, że ze wsparcia w ramach całego projektu może skorzystać nawet 1,5 tysiąca firm i ponad 6 tysięcy zatrudnionych, w tym osoby powyżej 50 roku życia i osoby o niskich kwalifikacjach. Dofinansowanie, w wysokości 50-80% poniesionych kosztów, można przeznaczyć na fachowe szkolenia i studia podyplomowe pracowników oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe dla managementu ukierunkowane na rozwój, zmianę profilu działalności i optymalizację zarządzania w firmie.

- System funkcjonuje w oparciu o podejście popytowe – przedsiębiorcy sami będą wybierać to, co jest im najbardziej potrzebne, a także podmioty, którym powierzą wykonanie usług (z bazy usług rozwojowych stworzonej przez rządową Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Uzyskanie pieniędzy (na zasadzie refundacji poniesionych wydatków) jest bardzo proste – przedsiębiorcy skorzystają z konsultacji fachowego doradcy (osobiście w jednym z pięciu punktów kontaktowych, telefonicznie, mailowo lub online za pomocą interaktywnego formularza), który pomoże zdiagnozować potrzeby, a w razie konieczności także przygotować wniosek o dotację - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

Sama dotacja jest zależna od wielkości firmy. Wnioskodawcy mogą otrzymać od 10 (w przypadku mikroprzedsiębiorców) do nawet 30 tysięcy złotych, biorąc pod uwagę średnie przedsiębiorstwa.  Do rozdysponowania jest 20 mln złotych, a naboru wniosków są prowadzone w rundach konkursowych. Środki dostępne w ramach projektu pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Więcej informacji o projekcie można znaleźć TUTAJ.

(www.ddwloclawek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%